Veckan som kommer // 8
Hej hallå fina ni! 🌿
Tro det eller ej, jag lever minsann fast det knappt känns så. Energin är verkligen helt borta för tillfället och därför har min frånvaro här lyst starkare än solen, men så måste det ju få vara ibland för att en ska kunna komma med ny och fräsch energi.
Jag tror att det är en kombination med supermycket plugg, att Soshi ska avlivas och arbetsprover som ska göras som gör att min energi är som bortblåst. Det är mycket nu helt enkelt.
Men jag tänkte trots allt dela med mig av veckans planer i vanlig ordning. Det är ju trots allt slutet på vecka sju nu.

Måndag: Tentaplugg står på schemat! Sen ska jag fixa lite på arbetsproverna jag påbörjat i helgen. Ska passa på att fixa lite i Illustrator, har äntligen börjat illustrera där igen. Så kul! Vill även försöka pressa in inspelning av video till youtube, var typ ett år sen sist?
Tisdag: Tentaplugg, vilket ju hela veckan kommer att bestå utav. Träning står på schemat dessutom. Sen arbetsprover!
Onsdag: Kan ni gissa? Tentaplugg såklart! Försöker varva tentaplugg med skapande, det är så jag håller mig i balans haha.
Torsdag: Vill helst bli klar med tentan idag, har det som mål i alla fall men sen kan det ju ändras om självdisciplinen sviker mig.
Fredag: Tentan ska in, wihooo! Så ska korrläsa och skicka in helt enkelt. Sen tänker jag mysa ner mig i soffan resten av dagen, för det är jag minsann värd efter en tentavecka.
Lördag/söndag: Har verkligen ingenting inplanerat här, som det ser ut nu blir det en lugn helg där fokuset får ligga på arbetsprover. Tack och lov är det ju kul att fixa med det! Kanske hittar på något med L eller träffar någon vän. Får se helt enkelt!
Ja, ni ser ju. Ännu en tentavecka är ju kommen och därför är det en vecka med typ bara plugg. Känns som att det var förra veckan jag skrev tenta sist? Vart tar tiden vägen ens?
Vad har ni för planer inför veckan som kommer? 🌿
Följ mig gärna på instagram också, enylja heter jag där. Följer givetvis tillbaka!
Gillar
Kommentarer


















